Datum/Tijd
13/09/2025 - 10:30 - 16:00
Locatie
Vollenhove, Mariakerk
Provincie
Orgel
Orgelbouwer: A. Nijsse & Zn
Bouwjaar: 2012
Meer informatie: orgbase.nl
Activiteiten
n het kader van Monumentendag zijn de Mariakerk en de toren geopend voor bezoek. De oude kansel, afkomstig uit het verdronken dorp Beulake en het oude Heilmann orgelfront (nog afkomstig uit een schuilkerk in Oldenzaal, zijn te bezichtigen. Achter het orgelfront is een nieuw orgel gerealiseerd met gebruikmaking van veel aanwezige (historische) materialen.
Het orgel wordt bespeeld door organisten, die allen een band met deze kerk en het orgel hebben: Jan Pieter van Eerde (St. Jansklooster) 10.30 uur, Harry Haasjes (Dronten) 11.15 uur, Joas Jansen en Jan Grootenboer (beiden Staphorst) 12.15 uur en Erik Hofstede (Kampen) 13.15 uur.
Aansluitend spelen er tussen 14.00 en 16.00 verschillende instrumentalisten en muziekgroepen. Van harte welkom in de Kleine of Mariakerk in Vollenhove!
